Jdi na obsah Jdi na menu

Naléhavý úmysl Celosvětové sítě modlitby s papežem na měsíc červen 2023

2. 7. 2023

Vatikán zrušil všechny papežovy plánované audience do 18. června. Papežův nemocniční pokoj se nachází v 10. patře rozlehlé polikliniky v křídle vyhrazeném pro naléhavé případy. Jedná se o stejný pokoj, kde Jan Pavel II. pobýval během mnoha svých nemocničních ošetření, včetně operace tlustého střeva v roce 1992 a hospitalizace po postřelení při pokusu o atentát v roce 1981. Je
nejen v péči zdravotníků, ale i svých nebeských ochránců. Papež František se v nemocnici Gemelli léčil v posledních dvou letech třikrát. V březnu byl šestaosmdesátiletý papež čtyři dny hospitalizován kvůli plicní infekci a letos se také potýkal s recidivou bolestivého zánětu výdutí v tlustém střevě po operaci tlustého střeva v červenci 2021. Mnozí významní představitelé z celého světa vyjádřili papeži Františkovi přání všeho dobrého. Připojme se i my. Pamatujme také na ostatní nemocné.