Jdi na obsah Jdi na menu

Národní svatováclavská pouť 2023

19. 7. 2023
article preview

Vážení a milí přátelé,

pro letošní rok 2023 se Kapitule sv. Kosmy a Damiána ve Staré Boleslavi podařilo zístat dotaci od Středočeského kraje na Národní svatováclavskou pouť a to znamená, že kromě duchovního programu pro Vás připravujeme s radostí a láskou následující:

 

Od 17.30 se můžete těšit na program na pódiích na náměstí:

17.30 milé Divadlo Evy Hruškové, Jana Přeučila a Zdeňka Rohlíčka a představení nejen pro děti Pověsti české aneb Pohádky pod Řípem

19.00 naši úžasní KrisKros a capella CZE pod uměleckým vedením Jany Sochůrkové

20.30 jedinečný Otto Hejnic band a skvělý Lee Andrew Davison

 

V areálu kostelů sv. Václava a Klimenta bude připraven celodenní program – svatováclavské tržiště.

 

Třešničkou na svatováclavském dortu díky dotaci od Středočeského kraje bude parádní Průvod sv. Václava, do kterého se můžete zapojit a zapůjčit si kostýmy v Atelieru 6tej smysl. Průvod sv. Václava vyjde ve 20.00 z Rezidence – Klubu Klíček.

 

V prostoru ambitů baziliky Nanebevzetí Panny Marie připravíme výstavu o našich zemských patronech, s důrazem na osobnost knížete svatého Václava, jeho vztah ke Staré Boleslavi a význam pro naši historii i současnost, a svatého Jana Nepomuckého, od jehož úmrtí uplynulo 20. března 2023 630 let.

narodni-pout.jpg