Jdi na obsah Jdi na menu

Silvestrovské putování po Via Sancta Mariana

16. 10. 2023

Vážení a milí poutníci, přátelé Via Sancta Mariana,

srdečně vás zveme už na třetí společné putování z Prahy do Staré Boleslavi!

Podobně jako vloni je v naší zemi, stejně jako v mnohých dalších, vážný stav zdravotního ohrožení, s kterým se musíme potýkat. V našem okolí jsou kolem každého z nás oběti, které si Pán povolává k sobě. Chceme být solidární se všemi, kteří prožívají ztráty svých blízkých, kteří jsou nemocní, kteří se nemocným věnují a potřebují morální, duchovní posilu. Chceme prosit Pannu Marii, Palladium země české, ať nás chrání v těchto zkouškách lidskosti a překonáme toto těžké období s pomocí Boží. Kéž nás tyto zkoušky posílí v lidské zralosti, ohleduplnosti, obětavosti, nalézání dobra pro naše bližní. Chceme v modlitbě myslet na ty, kteří přebírají odpovědnost za tuto zem, aby ji brali vážně a pravdivě konali své úkoly.

Celá poutní cesta je lemovaná 44 zastaveními loretánských litanií u kaplí, nebo křížků, kde se společně krátce pomodlíme. Chceme Panně Marii Matce Boží svěřit celý příští rok, proto na vrcholu naší pouti je setkání u Palladia země české v bazilice Panny Marie Nanebevzaté ve Staré Boleslavi, kde v prvních okamžicích Nového Roku se zúčastníme oběti mše svaté.

Letošní ročník Via Sancta Mariana zahájíme tradičně na sv. Silvestra 31. 12. ve 12 hodin na Staroměstském náměstí u Mariánského sloupu, pomodlíme se celé loretánské litanie a společně se pak vydáme směrem k naší první zastávce, ke kostelu sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně, kde je též možné se k procesí připojit kolem 13.30hod.

Letošní rok je možná pro mnohé z nás i ze zdravotních důvodů obtížnější. Proto jsme pro vás připravili posilu doprovodných vozidel, své baťůžky si v nich budete moci hned na první zastávce v Karlíně složit a v průběhu cesty si můžete také kdykoliv říci o svezení. Chceme vás tedy poprosit, kdo předpokládáte, že budete chtít využít část cesty v autě, napište nám, co nejdříve, podle toho domluvíme počet vozů a řidičů 
</div>

 
           
        </p>
      </div>
      <div class=