Jdi na obsah Jdi na menu

XII. celostátní katechetický kongres

16. 10. 2023

image:Image Náhled
Sekce katechetická
Termín:
10. 11. 2023–12. 11. 2023
Web akce:
Určeno pro:
Osoby ve službách církve

Přijměte pozvání na XII. celostátní katechetický kongres, který se uskuteční pod záštitou ČBK ve dnech od 10. do 12. listopadu 2023 v Kroměříži. Ústředním tématem kongresu bude Umění komunikace.

Pro každého, kdo se osobně setkal s Ježíšem a zejména pro ty, kteří se podílejí na misijní, pastorační a katechetické službě církve, je výzvou komunikovat adekvátním způsobem obsah křesťanské víry.

Kongres je příležitostí k přemýšlení nad tímto tématem, také pro rozšíření odborných znalostí, načerpání inspirace do další služby a především nabízí možnost vzájemného setkání a výměny zkušeností s ostatními.

Mezi řečníky bude P. Luciano Medii, profesor misijní katechetiky na Papežské univerzitě Urbaniana v Římě. Dále Mons. Pavel Konzbul, Mgr. Marcela Fojtíková Roubalová, PhD., P. ThLic. Petr Bulvas, Mgr. Terezie Pilátová Osecká PhD. Kromě přednášek se účastníci mohou zúčastnit také praktických seminářů.
Přihlašování nejpozději do 31.10.2023. Přihlášky, program a aktuální informace naleznete na https://www.katecheze.cz/aktuality.  

 

Kontakt organizátora:

Osoba:
P. ThLic. Mariusz Kuźniar, Th.D., ředitel Katechetické sekce ČBK

Místo konání:

Adresa:
Pilařova 3, 767 01 Kroměříž (Arcibiskupské gymnázium Kroměříž)